Odgrzybianie Klimatyzacji samochodowej Warszawa

Sprawna klimatyzacja to gwarancja zdrowego powietrza

Serwis klimatyzacji samochodowej to podstawa o której wielu ignoruje lub zwyczajnie zapomina. Niestety przez takie zaniedbanie narażamy się oraz osoby podróżujące z nami na choroby układu oddechowego oraz obniżenie własnej odporności. Zachęcamy więc do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Warszawa to lokalizacja w której działamy i serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z profesjonalnego warsztatu oferującego tego typu usługi. Regularne odgrzybianie klimatyzacji samochodowej pozwoli Ci cieszyć się czystym i świeżym powietrzem podczas użytkowania klimatyzacji w upalne dni. Serwis oraz oraz odgrzybienie jest to czynność która powinna być wykonywana raz do roku - natomiast my zalecamy wykonywanie tej czynności regularnie - kilkukrotnie w ciągu roku.

 

Wszystkie baterie objęte są gwarancją - od 12 do 36 miesięcy, w zależności od producenta i typu akumulatora. Zachęcamy do zapoznania z naszą pełną ofertą sprzedaży w: akumulatory bródno, akumulatory żoliborz, akumulatory bielany, akumulatory targówek

 

Ozonowanie wnętrza auta - umów się już dziś!

Odgrzybianie Klimatyzacji samochodowej w Warszawie


Odgrzybienie klimatyzacji to ważna sprawa. Nie zwlekaj!

Zapraszamy nie tylko na serwis klimatyzacji ale również na odgrzybianie układu wentylacji w samochodzie. Dzięki uzupełnieniu czynnika chłodzącego Twoja klimatyzacja będzie sprawnie działać i nie doprowadzi to do większej awarii - awarii sprężarki... Tak, tak - brak czynnika chłodzącego może w znaczącym stopniu przyspieszyć awarię sprężarki w klimatyzacji. Oferujemy pełne odgrzybianie układu wentylacji oraz wnętrze samochodu - dzięki czemu uzyskają Państwo bardzo przyjemny zapach świeżości podczas używania klimatyzacji w samochodzie. Obsługujemy klimatyzacje wszystkich marek przez co napełnianie klimatyzacji samochodowej z dojazdem na terenie miasta Warszawa.

Odgrzybienie klimatyzacji w sposób prawidłowy jest bardzo istotne. Niektóre preparaty oferowane na rynku do samodzielnego odgrzybienia są niestety mało skuteczne. Większość z nich maskuje jedynie nieprzyjemny zapach, ale nie usuwa w żaden sposób wirusów, roztoczy czy też grzybów - to właśnie przez nie powstanie nieprzyjemny zapach z kratek nawiewu. Przes nie również możemy nabawić się choroby układu oddechowego. Drapanie w gardle to jednoznaczny objaw, że nasza klimatyzacja niestety jest w bardzo słabej kondycji - to jednoznaczny sygnał, że już dawno temu powinieneś wykonać czyszczenie klimatyzacji. Zapraszamy serdecznie na odgrzybianie klimatyzacji. Metoda tradycyjna - piankowa Zdecydowanie jednym z najprostszych i jednocześnie najtańszych sposobów na oczyszczenie klimatyzacji z grzybów i pleśni jest użycie preparatu grzybobójczego w spray-u. Przeważnie do opakowania producent dołączył również elastyczną rurkę, którą trzeba doprowadzić jak najbliżej parownika przez kanały nawiewowe. Wtryskany w taki właśnie sposób preparat usunie z parownika grzyby oraz bakterie. Krok po kroku

Najpierw należy włączyć w kabinie nawiew tylko i wyłącznie na centralne kratki, a następnie wyłączyć klimatyzację. Kolejnym krokiem jest ustawienie tzw. obiegu wewnętrznego, później trzeba włączyć maksymalne obroty dmuchawy. Następnym etapem jest ustawienie temperatury na minimum. Przed użyciem środka należy mocniej wstrząsnąć opakowaniem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, gdzie występuje najbardziej intensywne zasysanie powietrza z kabiny. Ostatnim etapem jest wprowadzenie elastycznego przewodu do wlotu, a później wtryskiwać preparat przez minutę. Metoda ultradźwiękowa - chemiczna

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej warszawa w tej metodzie polega na wpuszczeniu pary wodnej, która powstała w efekcie "rozbijania" cieczy ultradźwiękami do układu wentylacji pojazdu. Ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha, wytwarzane są przez specjalne urządzenie. Ultradźwięki zamieniają płyn dezynfekujący w mgłę. Z kolei płyn jest wprowadzony do wlotu układu wentylacyjnego przez spiralny wężyk.

Krok po kroku

  1. Przed wlaniem płynu do urządzenia trzeba pamiętać, aby dobrze je wstrząsnąć
  2. Płyn należy wlać do poziomu maksymalnego
  3. Należy ustawić obieg wewnętrzny
  4. Regulator temperatury trzeba włączyć na minimum
  5. Wentylator dmuchawy należy ustawić na najmniejszą prędkość
  6. Trzeba ustawić wylot powietrza do nawiewów czołowych, a następnie je otworzyć. Później należy wyłączyć klimatyzację, w przypadku, gdy jest manualna. Z kolei, gdy klimatyzacja jest automatyczna trzeba włączyć funkcję "ECONOMY", a następnie ustawić minimalną temperaturę docelową. Nie można pod żadnym pozorem demontować filtra przeciwpyłowego.
  7. Należy ustawić "czajnik" na podłodze po stronie pasażera jak najbliżej deski rozdzielczej. Następnie trzeba ustawić rurkę rozprowadzić parę w taki sposób, by jej wylot był umiejscowiony blisko miejsca zasysania powietrza do układu wentylacji.
  8. Kolejnym krokiem jest włączenie urządzenia i wyjście z pojazdu, który należy pozostawić na 20 minut. Po odłączeniu urządzenia trzeba ustawić obieg zewnętrzny, rekomenduje się, aby dmuchawa pracowała jeszcze przez 10 minut.
  9. W celu wywietrzenia auta należy otworzyć wszystkie drzwi, a następnie pozostawić pojazd na pół godziny. Dmuchawa nie powinna już pracować.